پيام‌آور نيکی و مهر

به مناسبت ولادت حضرت محمد صلی الله عليه وآله و امام جعفر صادق عليه السلام

هر‌کس از رودخانه‌ی نگاه تو نگذرد تطهیر نمی‌شود! هر کس آواز تو را ننوشد، از ابتدای ملکوت رانده می‌شود و هر آن که در پرتو چلچراغ نَفَست، گام‌های حیات را نشمارد، در زمره‌ی زندگان نیست!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اگر نگاه سبز تو نمی‌بود هیچ سبزه‌ای در جهان نمی‌رست و اگر صدای گام‌های تو گوش تاریخ را نوازش نمی‌داد، جغرافیایِ عشق رنگ می‌باخت. آفتاب گرم دست‌های تو، یتیمی جهان را جبران کرد. اگر مهربانی‌های تو نمی‌بود، هیچ‌گاه کودک دنیا، برای ایستادن پا نمی‌گرفت.

این تو بودی که به تکثیر پروانه‌های ملکوت اقدام کردی و به دانایی و بینایی، جواز افزایش بخشیدی. تو بر بام بلند تاریخ، پرچم کعبه را افراشتی و در سرزمین قلب‌ها، بذر محبت قرآن را کاشتی. تو قبله را به همه‌ی قبایل جهان هدیه دادی و گل توحید را بر گونه‌ی جمال جهان، جاودانه کردی.

همه‌ی سبز پوشان، از نسل تو پدیدار گشته اند و نورانیت پیشانی تو، پگاه را پایدار ساخته است. اگر تداوم آبی آرامش، از سر انگشتان‌ همایش اندیشه و احساس موج می زند، از شکوه تو می‌باشد.

رودخانه‌های هدفمندی را تو به روی خانه‌های ما گشودی. معنای ملکوت را تو به ما یاد دادی. کتاب ایمان را تو برای جهانیان تفسیر کردی.

ای یاسین! همه‌ی حرف‌های ما، همه‌ی جمله‌ها و همه‌ی نوشته‌های ما در برابر معنای بلند وجودت هیچ است. ما را به کوثر وجودت تهنیت باد و بر بلندای میلاد تو سلام و درود نثار باد!

برگرفته از کتاب ¤جرعه‌ای از جام ولا¤ نوشته جواد نعيمی

/ 14 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حريم ياس

سلام .. ميلاد پيامبر عظيم الشان اسلام و فرزند گراميش امام جعفر صادق رو به شما تبريک ميگم .. به ماه مسر بزنيد .. يا علی .. .

انتظار

ولادت حضرت محمد (ص) هدايت کننده ی بشريت و امام جعفر صادق (ع) را به همه ی مسلمانان تبريک عرض می کنم.

انتظار

ولادت حضرت محمد (ص) هدايت کننده ی بشريت و امام جعفر صادق (ع) را به همه ی مسلمانان تبريک عرض می کنم.

انتظار

ولادت حضرت محمد (ص) هدايت کننده ی بشريت و امام جعفر صادق (ع) را به همه ی مسلمانان تبريک عرض می کنم.

مهدویت و علائم ظهور

سلام علیکم . میلاد باسعادت حضرت ختمی مرتبت محمد رسول الله – صل الله علیه و آ له و سلم – و حضرت امام جعفر صادق- سلام الله علیه - را خدمت شما دوست عزیز تبریک عرض می نمایم . باآرزوی موفقیت روزافزون برای شما . هادی

سید محسن

به نام حضرت دوست ........... هفدهم ربيع الاول مصادف با طلوع دو نور پاك بر پهنه هستى است. دو نورى كه دريچه هاى حيات ابدى رابر روى بشريت گشودند و مفهوم انسان و انسانيت را تا اوج اعلى عليين معنا بخشيدند. دو نور پاكى كه از سوى خداوند به مصطفى يعنى برگزيده از ميان تمام مخلوقات و صادق يعنى راستگو و درست كردار توصيف شده اند. ... فرخنده ميلاد آيت جمال و جلال الهى حضرت محمد مصطفى(ص) و امام جعفر صادق(ع) تهنيت باد .............. در پناه حضرت دوست

ياسين

سلام . من هم تبريک می گم . التماس دعا . موفق باشيد

مهدویت و علائم ظهور

سلام عليکم . از حضور سبزتان ممنون . دوستان عزيزم . چطور ميشود سی دی را که فرموديد تهيه کرد و يا پاسخ سوالاتی که در قسمت پيامها مرقوم فرموديد را چگونه می توان يافت . با تشکر از لطف و تلاش شما . هادی

بینا

با سلام و احترام فراوان . برای تهيه CDباید چه کنیم ؟ ممنون از عنایات شما .