مباهله

... مسيحيان با دلهره و اضطراب ديده به راه دوخته‌اند تا ببينند پيامبر صلی الله عليه و آله چگونه می‌آيد. چرا که سرنوشت ماجرا به چگونه آمدن پيامبر گره ‌خورده است٬ اگر با جلال و جبروت و شکوه مادی به همراه سران و سرداران قوم و لشکرش بيايد با او مباهله می‌کنيم و اگر نه...!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

و اينک خدايا! چه صحنه‌ی شگفتی است؟! گويا همه‌ی آسمانها و زمين ديده به اين معرکه دوخته‌اند. چشمهای نگران و مبهوت مسيحيان به آنچه پيش رو دارند خيره مانده است. پاهايشان سست و لرزان می‌شوند و شک و ترديد سراپای وجودشان را فرا می‌گيرد.

آری پيامبر صلی الله عليه و آله می‌آيد. اين «حسين»عليه السلام اوست که در آغوش گرمش آرام گرفته و اين «حسن»عليه السلام است که دست در دست مهربانش نهاده است.و اين «فاطمه» سلام الله عليها است٬ دختر پيامبر و اين «علی» عليه السلام است٬ برادرش٬ وزيرش٬ وصيش و پسر عمويش.

از ديدن اين صحنه مسيحيان سخت به وحشت می‌افتند٬ چرا که می‌بينند پيامبر صلی الله عليه و آله با عزيزترين کسان خويش به مباهله آمده است. ابوحارثه‌ی اسقف که هراس و ترس سراپای وجودش را فرا گرفته بود به يارانش گفت: من چهره‌هايی را می‌بينم که اگر دست بر دعا بردارند و از خدا بخواهند که بزرگترين کوه‌ها را از جا برکند٬ خدا دعايشان را مستجاب می کند. مبادا مباهله کنيد که اگر چنين کرديد٬ همه نابود خواهيم شد و دامنه عذاب تمامی مسيحيان را در‌بر خواهد گرفت.

بدين سان اين حماسه‌ی پرشور و تاريخ ساز با تسليم نجرانيان به صلح و پرداخت جزيه به پايان می رسد. و چونان خورشيدی تابان بر تارک پر افتخار اسلام می‌درخشد و سندی ديگر بر حقانيت و عظمت شيعه می‌گردد. 

 

 

/ 6 نظر / 10 بازدید
سوشیانس

يا محبوب.... روز مباهله شما هم مبارک. ممنونم که سر ميزنيد و عذر می خوام من کم سر ميزنم. آخه مشغول درسها بوديم. انشالله مرتب در خدمتيم.. سبز باشيد.

سلمی

ياد آوري روزهاي سبز زيباست...ممنون از اينكه سر مي زنيد...يا حق

خاکسار آستان علی

سلام عليکم. از اظهار لطف شما متشکرم. ببخشيد که دير آمدم. /...کاش مفصل تر می نوشتيد در اين باب. يا علی

منتظر کوچک

سلام دوست عزيز روز مباهله شما هم مبارک. دهه فجرتونم مبارک. واقعا وبلاگ جالبی داريد. حيفه که چنين وبلاگ هايی گمنام بمونم. منم لينک دادم. فقط يه خواهش دارم .ادرس يه وبلاگو ميدم.بريد اونم ببينيد.اون وبلاگش از منم قشنگ تره.اگه تونستيد اون لينک بديد.ممنونwww.harimeyas.persianblog.ir مممنونم. يا حق

پرنده ی رها

يا حق ... سلام ... اين روز بزرگ و حجت اکبر بر همگان مبارک ... يا علی مددی ... والسلام علی من اتبع الهدی

بینا

موفق باشيد . ايکاش چشم ما مسلمانان به اندازه مسيحيان بينايی داشت .