ربيع در ربيع

 

به بهانه‌ي درخشش خورشيد ربيع<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

    بهار طبيعت با سبزه و سنبل پس از زمستان سرد، پس از سرماي بهمن و دي مي‌آيد اما بهار ربيع با نماد ايمان، آغاز رهبري و درخشش خورشيد محبت و رحمت و شكفتن گل سروري مي‌آيد آن هم پس از فصل سرد محرم و صفر؛ فصل سرماي دل و مصيبت جان.

در بهار طبيعت جهان پير تازه مي‌شود ولي در بهار ربيع جان، نفس تازه می‌كند.

    بهار طبيعت مي‌آيد تا بگويد دل خسته‌ مدار آن سان كه جهان، زندگي از سر مي‌گيرد٬ اين دل و آيين را نيز بهاري است که رويش و رستن را از نو مي‌آغازد و يخ‌ها و سرماي خلاف و انحراف و دورويي را خواهد زدود و بهار رهبري بشارت‌آور اين دگرگوني است كه اگر در طلب تحولي، اگر مي‌خواني "حَوِل حَالَنا اِلي اَحسَنِ الحَال" جز در راه رهروي رهبران ربيع گام مگذار.

    اما آيا تاكنون صفحات تقويم ربيع را ورق زده‌اي؟ راستي دوست داري بداني چرا از ربيع الاول با بهار رهبري ياد كرديم؟ پس با ما همراه باش.

    يكم ربيع الاول؛ در تقويم‌ها چنين نوشته شده: هجرت حضرت رسول اكرم صلی الله عليه و آله. پس اولين واقعه هجرت است. پيشينه‌ي هجرت را براي خودت دوره كن بس است. بقيه اش را با هم مي‌خوانيم:

    پيامبر اكرم صلی الله عليه و آلهاز حضرت علي عليه السلامخواستند تا در بستر ايشان بخوابند تا كفار متوجه نبودِ حضرت نشوند و امام علي عليه السلامبه شوق حفظ جان حبيبش، رسول خدا، چهل تيغ آخته را به جان خريدند. ايشان چنان در طلب رضايت خداوند جان خود را مي‌فروشد كه خدا به وجود او در برابر فرشتگان فخر و مباهات مي‌كند و گويي جواب« اِني اَعلَمُ ما لا تَعلَمون» را كامل مي‌كند. و در كلام جاويدش اين مؤمن كامل را چنين مي‌ستايد:

« وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَشرِي نَفسَهُ إبتِغَاءَ مَرضَاتَ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَئُوفُ بِالعِبَادِ»  (بقره/207)

« از مردم كسي هست كه براي به دست آوردن رضا و خوشنودي خداوند جانش را مي‌فروشد و خدا به بندگان مهربان است.»

    آيا كسي كه چنين فضل و بزرگي از خداوند به او رسيده است، بايسته‌ي رهبري نيست؟

    هشتم ربيع شهادت امام حسن عسكري عليه السلاماست كه بايد اين درد جان كاه را به يگانه فرزندش و دردانه‌ي خلقت امام عصر عليه السلامتسليت گفت و ايشان را سر سلامتي داد.

    اما روز نهم؛ در يك سرزمين كه يك پادشاه حكومت مي‌كند روز آغاز فرمانرواييش براي ساكنان آن مملكت روز جشن و شادي است. چه رسد به اين كه روز نهم ربيع الاول سال 260 هجري فرمان روايي آخرين جانشين به حق رسول خدا آغاز شده است.

    حكومتي كه در عالم امكان سايه دارد و در جان هر دل شيفته پايه. آغاز چنين امامتي بزرگداشتي سزاوار مي‌طلبد.

    و در آخر روز هفدهم؛ آن چه كه نه تنها به اين ماه بلكه به تمام سال و همه‌ي وجود اعتبار مي دهد. رويش دو گل سر سبد سروري، درخشش دو خورشيد سپهر رهبري، ولادت خلقت اول، رسول خاتم حضرت نبي مكرم صلی الله عليه و آلهو فرزندش، احياگر مكتبش امام جعفر صادق عليه السلام  است، كه ديگر اين قلم تاب سنگيني و پهنه‌ي كاغذ را توان در بر‌گرفتن سروري و بزرگي آن دو  را ندارد.

    پس تو اي هم‌انديش! اي عزيز! بيا تا بار را  به دوش كلام نهيم و از او در رساندن بار مطلب به مقصد دل‌هاي شيفته‌مان ياري گيريم. بيا تا در آستان ولادت آن دو بشارت آور دوستی و فرزانگي به آن چنان رسمي كه سزاوار است گرد هم آييم و مجلسي به گفت و گوي محبت‌هاي حبيب دلمان داشته باشيم.

    بنا بر اين داريم تا در اين محفل انس، پاسخ گوي پرسش دوست جوان دانشجوي خود باشيم.

در اين راستا چند خواهش داريم:

1. پرسش‌هاي خود را پيش از برنامه، نوشته شده به محل‌هاي مشخص شده تحويل دهيد يا با آدرس زير تماس بگيريد:

Email: aftabemehrgroup@yahoo.Com

 

2. حضور به موقع و ورود و خروج منظم نشان‌گر فرهيختگي دانشجويان در برابر استادان ميهمان است.

3. چون پرسش شفاهي در طول برنامه امكان پذير نيست، اين تقاضاي شما ما را شرمنده خواهد كرد.

4. پرسش‌ها پس از جمع آوري دسته بندي مي‌شوند و در اولويت پاسخ قرار مي‌گيرند. در صورتي كه راه تماس براي ما باز كرده باشيد امكان ارسال پاسخ برايتان وجود دارد.

 

شرکت در اين همايش برای کليه دوستان آزاد می باشد

 

زمان: دوشنبه پنجم ارديبهشت از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰

 

آدرس: تهران٬ کيلومتر ششم اتوبان تهران قم٬ نرسيده به پل مرقد مطهر٬

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری٬

 

مجتمع دانشگاهی يادگار امام (ره)٬

 

سالن آمفی تاتر دانشکده فنی مهندسی

 

با تشکر کميته برگزاری مراسم

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امین

سلام. کار سختيه . موفق باشيد . انشاالله بتونم استفاده کنم.

هانیه (ستاره های آسمان)

پایان شب جاهلیت قدیم و جدید تنها در پرتو نور محمدی (ص) امکان پذیر است ، نوری که از چراغ اهل بیت پیامبر می تراود و از منبع قرآن مجید نیرو می گیرد . * طلوع خورشید محمدی بر جهانیان و جهان اسلام مبارک بـــــــاد !‌*

علي شــــــــــــــــــــــــــــايق

سلام // دوست عزيز ممنون که سر زدين به وبلاگ حقير اميدوارم هميشه سر زنده و شادمان باشين // ايام ولادت سيد الکائنات حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله و رئيس مذهب شيعه حضرت امام صادق عليه السلام رو به شما گل باغ دلم تبريک ميگم و خوشحالم که با زتونستم بيام پيشت و همچنين ايام به درك واصل شدن دومي و يزيد بن معاويه رو به شما از صميم قلب تبريك ميگم // يا حق امام حسن مجتبي عليه السلام پشتيبانتون

بینا

سلام بر شما . سعی ميکنم خودم را برسانم البته با دوستان . اگر آمدم شما را زيارت خواهم کرد . و اگر هم نيامدم حتما به دوستانم خواهم گفت که بيايند و به شما سلام مرا برسانند .خدا حافظ تا روز دوشنبه .

بینا

در ضمن بر دومی لعنت .

منتظر

پیشاپیش تولد حضرت محمد را تبریک میگویم// مــاه فــرومــانـد از جمــال مـحـمـــد ســرو نباشـد به اعتــدال محمــد قدر فلک را کمال و منزلتی نــیسـت در نـظــر قـــدر با کمــال محـــمد

مهدي

سلام خيلي خوشحال شدم كه كه قشر دانشجو در پي نهضت سبز و جنبش نرم افزاري گام برمي دارند راستش اهل مشهد هستم رو زدوشنبه هم دانشگاه كلاس دارم امكان اومدن به تهران رو ندارم اما خيلي خوشحال ميشم سيدي بحث هارو براي من ارسال كنيد مشخصات كامل من توي وبلاگ نوشته شده خوشحال ميشم يه ارتباط برقرارر كنيم

علي

سلام دوستان عزيز خيلی ببخشيد که کمی دير پاسخ ميدهم چون در سفر بودم. از دعوت شما بسيار ممنون ميباشم اما متاسفانه نمی توانم در محفل گرمتان حضور به هم رسانم . پيشاپيش اين روز فرخنده را به شما تبريک عرض مينمايم

rasol

با سلام. مولود نبی اکرم (ص) و صادق آل محمد(ع) بر همگان مبارک باد..

مهدویت و علائم ظهور

سلام عليکم . متاسفانه نشد از برنامه های زيبای شما استفاده کنيم . کم سعادتی ما بود . به هرحال به شما تبريک می گويم و خدا خيرتان دهد . موفق باشيد .هادی