پرستوی کبود

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

به مناسبت شهادت حضرت زهرا س و ايام فاطميه

 

یا زهرا! ای همیشه اطهر! ای اسوه و الگوی همه‌ی زنان عالم! ای منتهای فضیلت! ای شکوه هستی! ای فرزند نور! چه کسی هست که ترا بسراید؟!

ای بانو! در حُسن تربیت، در بخشندگی و در بلندنظری وارث مادر خویش بودی. نه سال در خانه‌ی پدر و نه سال در کنار شوهر و دوش به دوش وی، نشر تعالیم اسلامی را عهده‌دار بودی و افزوده بر این، به کار تربیت فرزند پرداختی و بارها و بارها از حق خود و شوهر خوبت دفاع کردی.

ای دختر رسول صل الله علیه و آله ! چه شبها را که تا سپیده دمان  به عبادت ایستادی، بدان گونه که پاهایت متورم گردید! و هر گاه از نماز فراغت یافتی، در بارگاه قدس خداوند دست بر آسمان بردی و همگان را دعا کردی.

ای همسر پاک علی علیه السلام! برایت چه بنویسم؟ سینه و دست و صورت تو را رسول خدا می‌بوسید، تو را در جای خویشتن می‌نشاند و می‌فرمود که« از سینه‌ی تو بوی بهشت می‌شنوم». به همین گونه بارها درباره‌ی تو فرمود:« خداوند تو را برگزیده و پاکیزه و معصوم گردانیده و بر همه‌ی زنان برتری بخشیده». تو ای عزیز! همان بزرگ زنی که رسول مکرم صل الله علیه و آله فرمود:« فاطمه پاره‌ی تن من است. هر کس او را شاد گرداند مرا شاد کرده و هر که او را بیازارد مرا آزرده است.»

... فاطمه همه نور است. گفته‌اند آن چنان که خورشید و ستارگان آسمان، بر زمینیان نور می‌افشانند، ملائکه الله، در آسمان‌ها از نور وجود زهرای پیامبر صل الله علیه و آله بهره ور می‌گردند. صدیقه طاهره نمونه والا و اعلای یک انسان مکتبی است. او مادر پدر خویش است. فاطمه سلام الله علیها از هر که خشنود باشد، خدای نیز از او خشنود است.

فاطمه را من چه بگویم که کیست و تو چه می‌دانی که او کیست؟ و راز و رمز زندگی او چیست؟

زهرا سلام الله علیها سری از اسرار الهی است. آیتی از آیات حق است. رمزی از رموز هستی است. نشانه‌ای از بزرگی و عظمت اسلام است. بیانگر صدای رسای محمدی صل الله علیه و آله و عدالت گستری علی علیه السلام است. فاطمه یکی از زنان بهشتی و سرور آنان است. نه ما به عنوان شیعی و مسلمان، که تمامی جهانیان می‌باید او را الگوی خویش بدانند و خط مشی زندگی و راه و روش خود را بر اساس کارکردها و اندیشه‌های روشن بانوی بزرگ و والامقام طرح ریزی و پیگیری کنند.

 

برگرفته از کتاب¤ جرعه‌ای از جام ولا¤ نوشته جواد نعيمی

 

/ 27 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امير

سلام. من هم تسليت می گوييم. التماس دعا

مهدويت و علائم ظهور

سلام عليکم . خدا قوت . مطالب زيبای شما را ديدم . استفاده کرديم . موفق و مويد باشيد . اللهم عجل لوليک الفرج ... التماس دعا هادی

مهدی

سلام آمدم تا به کسی بگويم من هم می خواهم شهيد امام گردم من دارم عاشقم می شوم... خدايا بگذار در عشق به مهدی(عج) گام بنهم و بسوزم... درورد بر ياران مهدی... ايکاش روزی بيايد که مارا اجازه واکس زدن به کفشهای ياران مهدی بدهند.......

مهدی

سلام اگه ممکنه از اين آهنگ وبلاگت يه نسخه به ما ميل بزن...آخه ما هم دل داريم!

تک تير انداز

سلام عليکم وبلاگ آرماگدون به روز شد . اگر وقت کرديد يک سری بزنيد . يا علی مدد

هانیه (ستاره های آسمان)

سلام .. من هم شهادت حضرت فاطمه را به شما تسليت عرض ميکنم .. وبلاگ ما هم به همين مناست به روز شده .. منتظرتان هستيم.

مصطفي ( آب و شراب )

سلام عزيز دل. ممنون از حضورتون در وبلاگم. ايام شهادت بي بی دو عالم رو به شما تسليت ميگم. ياعلی.

سید علی اصغر موسوی

سلام وعرض ادب وعرض تسلیت ایام فاطمیه (س) لطف کنید به وبلاگ های مذهبی دیگر بنده هم سری بزنبد ! یا زهرا ! زهرای اطهر (س) یارتان ! ... ممنونم که به پگاهان انتظار سر زدید !

مهدی فاطمه سلام

سلام ای سفره دار فاطمیه ........نگار بی قرار فاطمیه.....سلام ای محرم غمهای مادر.....تویی تنها نگار فاطمیه......دلم یکسال در حسرت بسوزد....که تا بیند بهار فاطمیه .....دمی چشم دلم را باز بنما ....که بینم لاله زار فاطمیه.....شود آیا دهی رویت نشانم .....الا ای پرده دارفاطمیه....شود آیا دهی شال عزایت....یگانه سوگوار فاطمیه......همه عالم بگردد....دمادم بر مدار فاطمیه.....تویی تنها مدار قلب زهرا ....مدال افتخار فاطمیه ....شود آیا کنی بر من عنایت ......که گردم جان نثار فاطمیه.....عمرم گذشت و چشمم براهه ........ کارم شب و روز ناله و آهه......نیا مد یارم . از دل صحرا......کی می یاد پس اون . یوسف زهرا......

مهدی فاطمه سلام

شهادت جانسوز دخت گرامی پیامبر عظیم الشان السلام صدیقه شهیده حضرت فاطمه الزهرا علیها را بر ساحت مقدس آقا امام زمان ونائب بر حقش مقام معظم رهبری و همچنین خدمت همه شما دوستان مهدی فاطمه سلام تسلیت و تعزیت عرض می کنیم .....منتظر حضور سبزتان در وبلاگ مهدی فاطمه سلام هستم.......یامهدی